Spis treści
Aktualności
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2013/2014
Wszystkie strony

21 czerwca 2012

Zakończenie roku internackiego odbyło się za miastem, przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Pani Kierownik nagrodziła osoby najbardziej zaangażowane w organizowanie życia w internacie. Przed nami wakacje i upragniony, zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! 


19 czerwca 2012

W Novym Kinie Siedlce obejrzeliśmy film - z gatunku strasznych, pt. "Szepty". Może nie był taki straszny, ale na pewno ciekawy.


31 maja 2012

Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy koła plastycznego namalowali tryptyk pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Jest to tradycyjny miły gest, by rozweselić buzie maluszków wesołymi malunkami. Prace stanowią ozdobę sal Domu Dziecka w Siedlcach.


25 kwietnia 2012

Pożegnania nadszedł czas... Dzisiaj żegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, życząc im sukcesów na maturze i trafnych wyborów życiowych. Przeżyliśmy razem wiele pięknych chwil i tego nie zapomnimy. Koło teatralne przygotowało inscenizację o Małym Księciu a uczniowie klas I i II recytację wierszy, każdy absolwent dostał mały upominek, który na przypominać chwile spędzone w internacie. Będziemy tęsknić cytując słowa piosenki "ale to już było i nie wróci więcej..."


24 kwietnia 2012

"Wszyscy tworzymy Prusa" pod takim tytułem Aleksandra Kwiek stworzyła pracę w stylu performance, w której odbiorca jest jednocześnie uczestnikiem. Praca powstała z okazji 100. rocznicy śmierci naszego patrona szkoły. Jest wykonana na lustrze. Można ją obejrzeć w szkole przy pokoju nauczycielskim, stanowi stałą ekspozycję szkolnej galerii. Powstała pod kierunkiem p. prof. Moniki Chojeckiej.

 


Zapraszamy rodziców naszych wychowanków w dniu 20.04.2012 od godz.15.30 na rozmowy indywidualne z wychowawcami, po spotkaniach w internacie odbędą się wywiadówki w szkole.

Admin


29 marca 2012

Byliśmy na wernisażu prac plastycznych Lecha Grabowskiego, cenionego historyka sztuki i wieloletniego wykładowcy ASP w Warszawie. Lech Grabowski urodził się w Siedlcach. Tu spędził dzieciństwo i uzyskał świadectwo dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa. Na wystawie dominowała tematyka pejzażowa, kompozycje florystyczne i abstrakcje.

Koło plastyczne 


20 marca 2012

Impreza plenerowa z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, mimo chłodu i wiatru okazała się dobrym pomysłem. Marzanny co prawda nie udało nam się utopić,spłonęła za to w ogniu rozpalonego dla nas ogniska. Dzięki pomysłowości MRI nie mogliśmy narzekać na nudę, przy dźwiękach gitar żegnaliśmy zimę i witaliśmy nadchodzącą wiosnę. Zapach pieczonych kiełbasek i chleba dopełniał miłą atmosferę.


29 luty 2012

Skoro już okrzyknęliśmy luty miesiącem zakochania, to konsekwencją tego był koncert zorganizowany przez Młodzieżową Radę Internatu poświęcony oczywiście miłości. Mistrzowsko wykonane piękne piosenki sprawiły, że uczucia wirowały w powietrzu i każdy był pod ich urokiem. Gratulujemy talentów wokalnych i czekamy na więcej.

Admin


27 luty 2012

Tego dnia odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej da uczniów klas pierwszych. Pani mgr Aneta Dmowska - Pycka oraz słuchacze wydziału Ratownik Medyczny przekazali nam wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie uświadomiło nam , jak ważna jest nasza pomoc w ratowaniu życia drugiego człowieka. Dziękujemy dyrekcji "Medyka" za zorganizowanie dla nas tak pouczającej lekcji.

Admin


20 luty 2012

Czar święta zakochanych nadal trwa, dlatego też aktorzy Koła Teatralnego przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie "Romeo i Julia -historia miłosna z przymrużeniem oka". Piękna opowieść o dwojgu zakochanych nastolatkach, przedstawiona trochę w satyryczny sposób spodobała się widzom, a aktorzy za swoją grę zostali wynagrodzeni gromkimi brawami. Nasza historia skończyła się dobrze i młodzi żyli długo i szczęśliwie, czego wszystkim jeszcze raz życzymy nie zamykając tematu miłości i zakochania, ale o tym następnym razem...

Admin


14 luty 2012

Podziwialiśmy w Galerii Fokus fotografie grupy atrystycznej Fotogram. Piękne pejzaże z Hrubieszowa w ciekawej technice i perspektywie.

Koło plastyczne


13 luty 2012

"Bez Ciebie,

jak bez uśmiechu,

niebo pochmurnieje"

Z okazji Walentynek odbył się w internacie wieczór poezji miłosnej. Na szczęście romantyków jest jeszcze wielu, toteż publiczność nie zawiodła. Recytatorzy dla swoich słuchaczy przygotowali dodatkową niespodziankę w postaci róży i własnoręcznie wykonanej walentynki. Wszystkim zakochanym życzymy odwzajemnionych uczuć i nigdy niekończącej się miłości.

Admin


03 luty 2012

Zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na spotkania indywidualne z wychowawcami 03 lutego, na godzinę 15.30.


11 stycznia 2011

Pierwszy Międzyinternacki Turniej Tenisa Stołowego już za nami. Nasi wychowankowie zajęli: IV miejsce Arek Zalewski w grze indywidualnej, II miejsce Arek Zalewski i Damian Czapski w deblu, zespołowo nasz Internat zajął III miejsce. Gratulujemy gry i życzymy sukcesów na następnych turniejach.

Admin


21 grudnia 2011

Ciche dźwięki kolędy, zapach choinki i świece płonące na przystrojonych stołach, tak w internacie obchodziliśmy wspólny wieczór wigilijny. Koło teatralne przedstawiło inscenizację "Świąteczny dworzec", były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Magia świąt sprawiła, że byliśmy tego dnia dla siebie bliżsi i lepsi. Nie było właściwie osoby, która nie zaangażowała się w przygotowania tego wieczoru, koło plastyczne pomyślało o dekoracjach, koło kulinarne o piernikach, które aż szkoda było zjeść, takie były śliczne, panie kucharki zadbały o to, by potrawy na świątecznym stole były takie jak tradycja nakazuje. Za ogromny wkład w przygotowanie wigilii w internacie dziękujemy pani kierownik oraz wszystkim wychowawcom. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Admin

19 grudnia 2011

Idea pomagania innym jest wielką przyjemnością. Zwłaszcza, gdy towarzyszy jej proces tworzenia. Uczestnicy koła plastycznego oraz cukierniczego postanowili w myśl tej jakże szczytnej idei przygotować prace na szkolny kiermasz ozdób świątecznych, by uzyskane fundusze przeznaczyć dla dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. W tym celu przez wiele tygodni pieczołowicie tworzyliśmy ozdoby z masy solnej, z makaronu i z papieru. A także wypiekliśmy niezliczoną ilość pierniczków. Niebanalną ozdoba kiermaszu okazały się pięknie udekorowane chatki z piernika.

Admin


06 grudnia 2011

Wczesnym rankiem nasz internat odwiedził św. Mikołaj robiąc niecodzienną pobudkę mieszkańcom. Przy dźwiękach Merry Christmas zaglądał do pokoi i wręczał słodkie upominki. W tym roku Mikołajowi pomagały śnieżynki, aniołki i asystent - dobra robota św. Mikołaju, szkoda, że twoje wizyty są tylko raz w roku!

Admin


29 listopada 2011

Andrzejki. Tradycji stało się zadość i do internatu zawitały wiedźmy i wróżki aby przepowiadać przyszłość. Z kart, wosku i innych znanych tylko sobie czarów tworzyły wizje naszej przyszłości. I chociaż podchodzimy do tej zabawy z dużym przymrużeniem oka, to niektóre wróżby mogłyby się spełnić.

Admin


24 listopada 2011

Wycieczka do Lublina. Korzystając z ładnej, jesiennej pogody wybraliśmy się na wycieczkę. Zwiedzanie Lublina rozpoczęliśmy od Majdanka, potem Starówka, na koniec obejrzeliśmy w Teatrze im. Juliusza Osterwy sztukę Williama Szekspira "Wiele hałasu o nic".

Admin


Uwaga!

Zapraszamy na indywidualne rozmowy z wychowawcami w dniu 18.11.2011r. (piątek) w godzinach 15.30 - 16.30. Po spotkaniach w internacie rozpoczną się wywiadówki w szkole.


26 października 2011

Młodzież naszego internatu wraz z opiekunami odwiedziła siedlecki Cmentarz Centralny by posprzątać stare mogiły i zapalić znicze. To już nasza trzecia Akcja Sprzątania Zapomnianych Grobów, chcemy w ten sposób ukłonić się tradycji, okazać szacunek i pamięć tym, którzy odeszli.

Admin


26 października 2011

Koło teatralne zaprezentowało efekty swojej dwumiesięcznej pracy organizując Noc Kabaretową. Mistrzowska gra naszych aktorów została doceniona gromkimi brawami i jak to w kabarecie bywa salwami śmiechu. I o to właśnie chodziło!

Admin


12 października 2011

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej MRI przygotowała oryginalny program prezentujący muzyczne talenty wychowanków. Występy zostały docenione przez kolegów i zaproszoną kadrę.

Admin


29 września 2011

Wolontariusze przyjęli zaproszenie od wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego na dyskotekę. Dzieci przygotowały niespodziankę w postaci mini recitalu jednej z wychowanek. Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się tradycją.

Admin

22 września 2011

Nasi najmłodsi koledzy zostali oficjalnie przyjęci do grona wychowanków internatu. Każdy z nich musiał wykonać zadanie specjalne, które wymagało nie tylko sprytu, ale i kreatywności. Impreza zakończyła się dyskoteką, na której wszyscy dobrze się bawili. Tego dnia odbyły się również wybory zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.

MRI


19 września 2011

Wychowankowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Omawiane były sprawy dotyczące bezpieczeństwa i prewencji. Pan policjant mówił o zagrożeniach czyhających na młodzież oraz przestrzegał przed konsekwencjami nieprawidłowych zachowań i łamania regulaminu.

Admin

16 września 2011

Pierwsza wywiadówka. W internacie odbyło się spotkanie pani Kierownik i wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych.
Admin

12 września 2011

Tego dnia wychowankowie klas pierwszych poznawali miasto. Organizowany po raz czwarty Bieg po Siedlcach miał na celu ułatwić orientację w najbliżej okolicy i zmobilizować młodzież do działania. Jedni chętnie poszukiwali ukryte osoby i obiekty, inni woleli tylko się przyglądać. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystali z tej imprezy i nikt nie zabłądzi w naszym mieście, a i pochwalić się wiedzą historyczną na jego temat będzie umiał.

Admin

05 września 2011

Tradycyjnie na początku września odbywa się spotkanie pani Kierownik z wszystkimi wychowankami i wychowawcami - "Poznajmy się". Zebraliśmy się w stołówce, po raz pierwszy w tym roku mieliśmy możliwość pobyć wszyscy razem i przypatrzeć się sobie. Sporo nowych twarzy, trochę przestraszonych, niepewnych. Jeszcze kilka tygodni i to się zmieni, trzeba tylko nauczyć się i przyswoić parę zasad. Głowa do góry pierwszaki, nie jest tak źle jak podpowiada strach.