Aktualności

 


Uwaga!
Uległa zmianie kwota za dzienne wyżywienie w Internacie. Od 01.09.2016 r wynosi 11 zł 50 gr.

 


Internat czynny będzie od 31.08.2016 r od godziny 1600. Zapraszamy 

  

  


 

Lista osób przyjętych do Internatu na rok szkolny 2016/2017 

 

Klasy II i III

Grupa III

1.     Ciesnowska Aleksandra

2.     Czarnota Anna

3.     Czerska Dominika

4.     Dudziuk Zuzanna

5.     Głuchowska Agnieszka

6.     Golec Weronika

7.     Gotlib Agnieszka

8.     Gromek Wiktoria

9.     Kazana Sylwia

10. Kopińska Izabela

11. Kosk Aleksandra

12. Koślacz Dorota

13. Łubik Karolina

14. Łukasiuk Weronika

15. Moczulska Weronika

16. Osiak Aleksandra

17. Osiak Monika

18. Piekarska Natalia

19. Płaczek Wiktoria

20. Różańska Sabina

21. Syczewska Magdalena

22. TarapataWeronika

23. Wasiluk Kinga

24. Welikan Kamila

25. Węgrzyniak Iga

26. Woźniak Natalia

27. Zaremba Natalia

28. Zawadzka Daria

29. Żebrowska Eliza

 

 Grupa II

 

1.     Buczak Małgorzata

2.     Czarnocka Emilia

3.     Dziemianowska Karolina

4.     Iwaniuk Karolina

5.     Jakimiuk Gabriela

6.     Janisiewicz Weronika

7.     Kaliszuk Karolina

8.     Kłykociński Igor

9.     Kosowska Weronika

10. Lada Marta

11. Laszuk Zuzanna

12. Łyszczewska Weronika

13. Matwiejczuk Milena

14. Melaniuk Mateusz

15. Mielnicka Weronika

16. Ognik Karolina

17. Onyszczuk Piotr

18. Osiej  Marta

19. Pastewka Kinga

20. Paudyna Karolina

21. Płachetko Klaudia

22. Powalska  Emilia

23. Romańczuk Małgorzata

24. Rombel Anna

25. Rombel Ewelina

26. Stefaniuk Milena

27. Strzyżewska Marta

28. Szalach Magdalena

29. Szewczak Julia

30. Tymoszuk Patrycja

31. Wojtczuk Anna

32. Zębrowska Katarzyna

 

 Grupa I

1.      Bujalski Konrad

2.      Ciecierski Wojciech

3.      Czeczelewski Dawid

4.      Konachowicz Karol

5.      Łach Paweł

6.      Łuckiewicz Paweł

7.      Maciejewicz Mariusz

8.      Mikołajczuk Sylwester

9.      Puszkarski Bartosz

10.  Sałasiński Mikołaj

11.  Siuda Przemysław

12.  Skomorowski Piotr

13.  Stachnio Piotr

14.  Strep Łukasz

15.  Wróblewski Bartłomiej

 

Klasy I

 

1.      Antolik Wojciech

2.      Aryż Wiktoria

3.      Barszcz Kinga

4.      Chruśliński Kacper

5.      Dziwińska Wioletta

6.      Frączek Jakub

7.      Goś Aleksander

8.      Hornowska Sylwia

9.      Kamińska Alicja

10.    Kamola Magdalena

11.  Król Agata

12.  Kucharczyk Patrycja

13.  Leśniczuk Bartosz

14.  Moczulski Cezary

15.  Osiak Aleksandra

16.  Plak Weronika

17.  Podgajna Klaudia

18.  Podstawka Kalina

19.  Puszkarska Adrianna

20.  Rzewuska Katarzyna

21.  Siłuch Weronika

22.  Sójka Izabela

23.  Strep Dominika

24.  Tarasiuk Karolina

25.  Wierzejska Izabela

26.  Wierzejska Sylwia

27.  Wojtkowska Aleksandra

28.  Zaliwska Jagoda

29.  Zwolińska Karolina

30.  Żakowicz Maria

31.  Żurawlewska Milena

 

  

 Pozostałe osoby znajdują się na liście rezerwowej.

 Osoby ujęte na liście przyjętych, które rezygnują z mieszkania w Internacie

 proszone są o niezwłoczny kontakt.

 

 

 


Zgodnie z Zarządzeniem Nr 44 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 21 lipca 2016r. zmieniającym zarządzenie w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017 został przesunięty termin potwierdzenia przez kandydatów woli przyjęcia do szkoły, w tym składania zaświadczeń lekarskich, z dnia 26 lipca br. na 29 lipca br. do godz. 12.00. W związku  z powyższym lista osób przyjętych do internatu zostanie zamieszczona 29.VIII.2016r.


Podania o przyjęcie do Internatu na rok szkolny 2016/2017 należy składać w dniach 18-25lipca, po złożeniu  w szkole oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o zdanym egzaminie. Podania przyjmowane będą w kancelarii Internatu, po okazaniu potwierdzenia złożenia w/w dokumentów. Lista osób przyjętych będzie umieszczona na stronie internetowej internatu w dniu 26.07.2016r.

 


08 czerwiec 2016

W pięknie udekorowanej świetlicy, przy stołach zastawionych słodkimi przekąskami, zgromadzili się zaproszeni goście, dyrekcja Ośrodka, dzieci, wolontariusze i koordynatorzy. Aktorzy z Koła Teatralnego przygotowali spektakl pt. „Smutni bohaterowie bajek”, był też bajkowy konkurs z nagrodami. Jednak chyba najwięcej radości naszym podopiecznym sprawił pyszny tort, który upiekła nasza młodzież w ramach prac Koła Cukierniczego. Spotkanie zakończyły podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały rok szkolny udzielali pomocy edukacyjnej dzieciom oraz angażowali się w wiele imprez organizowanych dla wychowanków Ośrodka. Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację idei, jaką jest pomoc potrzebującym.

 


27 kwiecień 2016

"Szczęśliwej drogi już czas..." Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, którzy w tym roku kończą szkołę i zdają maturę. Przeżyliśmy razem wiele miesięcy, zawiązały się przyjaźnie,śmialiśmy się razem, a kiedy trzeba było pocieszaliśmy w trudnych chwilach. Mamy nadzieje, że słowa o tym, że będziemy pamiętali nie były rzucane na wiatr. A żeby łatwiej zapamiętać chwile spędzone w Internacie, przygotowaliśmy film, który obrazował życie  tegorocznych maturzystów w naszej placówce.


09 i 20 kwiecień 2016

Dni Otwartych Drzwi w Szkole i Internacie.

W ciągu tych dwóch dni odwiedziło nas sporo młodzieży zainteresowanej zamieszkaniem w naszym Internacie. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu poczuli się jak prawdziwi gospodarze i z przyjemnością oprowadzali gości po pokojach, opowiadając jakie zasady i obyczaje panują w naszej placówce. Mamy nadzieje, że nie odstraszyliśmy potencjalnych mieszkańcówLaughing. Zapraszamy!

 


21 marzec 2016

Przygotowania do Świąt czuć już niemal wszędzie. My postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę i znaleźć czas na refleksję. Młodzież z Koła teatralnego przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Dobrze jest chociaż przez chwilę pomyśleć o własnym życiu, o tym kim jesteśmy i kim możemy się stać.

 

 


08 marzec 2016

Nasi Panowie spisali się na medal i nie zapomnieli o  Święcie Kobiet. Rano obudziła nas muzyka i piękny prezent w postaci kwiatka. Dziękujemy Panowie, że podtrzymujecie miłą dla nas tradycję. 


16 luty 2016

Walentynki w Internacie, to dobra okazja, by posłuchać pięknej poezji poświęconej miłości. Koło teatralne przygotowało wieczór poezji miłosnej. Pełne wzruszenia utwory, przypomniały nam jak potężnym uczuciem jest miłość, jak wiele może zbudować i jak wiele zniszczyć. Kto był na naszym wieczorku, ten wie o czym mowa, a kto nie był niech  żałuje.

 

 


 21 grudnia 2015

Tego dnia Internat choć ten sam, wydawał się zupełnie inny. W odświętnych strojach zebraliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi w świetlicy na III piętrze, by razem świętować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Koło teatralne przygotowało inscenizację świąteczną, która przypominała nam, czym jest dla człowieka Boże Narodzenie. Pan Dyrektor Andrzej Kopiec złożył wszystkim mieszkańcom i pracownikom Internatu piękne życzenia. Przez chwilę poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do  udekorowanych stołów. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tego wieczoru.

 

 


 

17 grudnia 2015

W naszej szkole odbył się bożonarodzeniowy kiermasz , który przygotowała młodzież z internackiego Koła Cukierniczego pod opieką p. B. Kowalczyk - Waszczuk i Koła  Plastycznego pod opieką p. M. Chojeckiej. Zainteresowani mogli nabyć świąteczne stroiki, pięknie udekorowane pierniki oraz inne ozdoby. Akcji przyświecał szczytny cel, dzięki zebranym środkom, kilkanaście rodzin wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Siedlcach otrzymało świąteczne paczki żywnościowe. 

 

 

 


06 grudnia 2015

Mikołaj, choć trochę spóźniony zawitał do nas ze swoimi asystentkami. Przy dźwiękach świątecznych piosenek, budził  grzecznych (i niegrzecznychWink) wychowanków wręczając każdemu małą niespodziankę. 

 

 

 

 


 

30 listopada 2015

Dzisiaj zawitały do nas wróżki i magowie, aby wywróżyć cudowną przyszłość wszystkim pannom i kawalerom. Choć sceneria była trochę groźna, to raczej nikt nie wyszedł ze złą przepowiednią dotyczącą jego losów. Oczywiście wszyscy wiemy , że wizje wróżbitów należy traktować z dużą dozą humoru i przymrużeniem bo jak są Andrzejki to jest zabawaWink

 


25 listopada 2015 

Wolontariusze zostali zaproszeni przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego na Wieczór Andrzejkowy. Spędziliśmy go w cudownej atmosferze wróżb i wspólnej zabawy. Dziękujemy naszym małym przyjaciołom za wspaniałą współpracę i serdeczność, którą nas obdarzają.

 


10 listopada 2015

Rozpoczęły się przygotowania do świątecznego kiermaszu charytatywnego. Członkowie Koła Cukierniczego zaczęli pieczenie  i dekorowanie pierników. Ilość osób zaangażowanych w przygotowania kiermaszu, pokazała jak wielka potrzeba pomagania innym drzemie w młodych ludziach.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i energię.

 

 


29 października 2015 

Przed zbliżającymi się Świętami Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejsce pamięci poległych nauczycieli i zapaliliśmy znicze. Oddajemy hołd wszystkim tym, którzy oddali życie za naszą wolność  i możliwość nauki.

                                                                                                                                                                                                                                                                


19 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej w naszym Internacie obchodzony jest w sposób szczególny.Młodzieżowa Rada Internatu i Koło Teatralne przygotowali przedstawienie " Oskar i Pani Róża"oraz koncert talentów. Nawet nie przypuszczaliśmy jak wiele zdolnych ludzi mieszka w Internacie. Z ogromnym wzruszeniem i przyjemnością podziwialiśmy talent naszych koleżanek. Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim wychowawcom, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły i Internatu życzymy wszystkiego najlepszego.


30 września 2015

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim naszym panom samych sukcesów w szkole i życiu prywatnym, dużo uśmiechu i szczęścia w miłości:)

 


28 września 2015

Tradycyjnie już odbył się w Internacie Wieczór Integracyjny, w trakcie którego nowi mieszkańcy byli w szczególny sposób powitani przez swoich starszych kolegów i koleżanki. Pierwszoklasiści musieli wykazać się sprytem, inteligencją, kreatywnością a nawet odwagą. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Pani Kierownik czuwała nad tym aby nikomu włos z głowy nie spadł. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili:)

 


15 września 2015

Wychowawcy zorganizowali dla młodzieży z klas I wycieczkę "Poznajmy Siedlce". Jej celem jest zapoznanie z bliższą i dalszą okolicą oraz najważniejszymi instytucjami i placówkami w mieście. Mamy nadzieję, że taki wspólny spacer nie tylko daje możliwość poznania miasta ale i siebie nawzajem:). 


02 września 2015

Jak ten czas szybko przemija. Wakacje za nami i rozpoczęcie nowego roku szkolnego również. Pani Kierownik spotkała się dziś z wychowankami, by powitać ich, życzyć im samych sukcesów w nowym roku szkolny ma także wręczyć Karty Zaufania - nagrody dla wychowanków z klas II i III za wysokie średnie ocen oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz Internatu.  Z nadzieją, że spełnią się nasze oczekiwania oficjalnie rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016. Powodzenia:)


     

 


Uwaga!

Dnia 31.08.2015 Internat czynny będzie od godziny 1600. Zapraszamy

 


24 czerwca 2015

Kolejny rok szkolny już za nami. Z tej okazji pojechaliśmy na wycieczkę do Lipniaka, by przy ognisku spędzić miło czas przed wyjazdem do domów na wakacje. W części oficjalnej Pani Kierownik wręczyła nagrody za działalność na rzecz innych oraz wzorowe zachowanie, w tym roku liczba nagrodzonych była naprawdę imponująca. Należy szczególnie podziękować młodzieży, która zajęła się organizacją zabaw w czasie wyjazdu. Kalambury, taniec, gry sprawiły, ze mało kto się nudził. Miło spędzić czas razem zapominając o obowiązkach. Do zobaczenia po wakacjach...

 

   


17-18 czerwca 2015

Młodzież z koła teatralnego postanowiła sprawić niespodziankę dzieciom ze szkoły podstawowej w Golicach oraz podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Siedlcach  i przygotowała przedstawienie "Warto być sobą". Aktorzy włożyli w swoje role ogrom serca tak, by mali widzowie zrozumieli przekaz bajki i bawili się przy jej oglądaniu.

 


02 czerwca  

Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze z Internatu przygotowali dla swoich przyjaciół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego słodkie upominki. Młodzież wzięła też udział w pikniku zorganizowanym przez Ośrodek bawiąc się ze swoimi podopiecznymi. 


08 maja 2015

Po raz kolejny w Siedlcach odbywał się Jarmark Św. Stanisława a wraz z nim Targi Szkół. Młodzież     Internatu w ramach promocji szkoły zaprezentowała prace plastyczne wykonane przez Milenę Stefaniuk i Annę Czarnotę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc.  

 


23 kwietnia 2015 

Pożegnania nadszedł czas...

Młodzież z łezką w oku żegnała starsze koleżanki i kolegów opuszczających mury Internatu.

W krótkiej inscenizacji zaprezentowano wiersze i piosenki okraszone humorem. Życzymy powodzenia na maturze i w dorosłym życiu.


 

 Dnia 11 kwietnia 2015 r. (sobota) odbędzie się w naszej szkole Dzień Otwarty . Zapraszamy  gimnazjalistów i ich rodziców.

  • godz. 10:00 - 10:30    - spotkanie w sali gimnastycznej, przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2014/2015
  • godz. 10:30 - 12:00    - spotkania z nauczycielami i uczniami 
  • Internat otwarty będzie w godz. 10.00-12.30

 30 marca 2015

Czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego , to czas zadumy i refleksji nad własny życiem. Koło teatralne przygotowało inscenizację pt. "Maski" ,  ukazującą mękę Chrystusa w czasie Drogi Krzyżowej. Słowa wypowiadane przez aktorów na długo pozostaną w naszej pamięci i być może zmuszą niejednego z nas do zatrzymania się i pokonania własnych słabości. 


23 marca 2015

Byliśmy gospodarzami Międzyinternackiego Turnieju Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięła udział młodzież z internatów I LO, ZSP nr 1 oraz ZSP nr 4. Nasz internat reprezentowali: Adam Szewczak, Piotr Skomorowski, Jakub Mielniczuk, Rafał Bieliński, Michał Kryczka, Bartek Rosa i Mateusz Steć. Nasi waleczni piłkarze zdobyli I miejsce. Gratulujemy! :)

 


23 marca 2015

W internacie zawitała pod różnymi postaciami wiosna. Pięknie przystrojone pokoje, kolorowe stroje, smaczne potrawy - to tylko nieliczne pomysły młodzieży by zwabić tą piękną porę roku do naszej placówki. Komisja, w skład której weszli wychowawcy i reprezentanci grup oceniała pomysłowość i wykonanie prezentowanych prac. Największą kreatywnością wykazali się mieszkańcy II piętra, zdobyli oni  nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienie. Każdy uczestnik konkursu zasłużył na nagrodę, niestety tych była ograniczona liczba. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 


11 lutego 2015 

Młodzież z Kółka Literackiego z okazji Walentynek przygotowała Wieczór  Poezji Miłosnej - spektakl poetycki, podczas którego zaprezentowano miedzy innymi utwory Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Swoim występem wieczór uświetniły: Joanna Kożuchowska i Magdalena Łach, zaśpiewały piosenki o miłości. Wieczór zakończył się rozdaniem poczty walentynkowej.

 


05 lutego 2014

Odbył się Międzyinternacki Turniej w Piłce Siatkowej. Internat reprezentowali: Kamila Lipska, Patryk Wysocki, Michał Wojtkowski, Michał Dołęga, Piotr Stachnio i Mikołaj Sałasiński. Po bardzo wyrównanym i pełnym napięcia finale nasi dzielni siatkarze zajęli I miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 


18 grudnia 2014

Jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w Internacie, już za nami. Po pełnej refleksji części artystycznej spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Dzieląc się opłatkiem, życzyliśmy sobie spokojnych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Podniosłą atmosferę dopełniły piękne dekoracje stołów i świetlicy. Przy dźwiękach kolęd cieszyliśmy się, ze wspólnie spędzonych chwil. Po kolacji do grzecznych wychowanków przyszedł Mikołaj z prezentem. 

  


05 grudnia 2014

Dzisiaj, chociaż to o jeden dzień za wcześnie odwiedził nas Święty Mikołaj w asyście pięknych Śnieżynek. Mikołaj wyraźnie się do nas śpieszył, zapomniał pewnej części garderoby, ale to już szczegół. Widać wszyscy mieszkańcy Internatu byli grzeczni w tym roku, bo każdy otrzymał mikołajkową niespodziankę.

 


 27 listopada 2014

Jak co roku nasze wolontariuszki przebrane za wróżki odwiedziły wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach.  Wspólna zabawa Andrzejkowa przynosi wiele radości i daje możliwość lepszego poznania się. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały dla nas słodki poczęstunek i woskową wróżbę. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i miłą zabawę.

 

 


26 listopada 2014

Andrzejki  są  możliwością poznania swego przeznaczenia - oczywiście z dużym przymrużeniem oka . Z tego względu odwiedziły nas w Internacie wróżki i wiedźmy, które przy pomocy kart, wosku i innych znanych sobie sposobów przepowiadały  nasze losy. Kto wyjdzie za mąż lub się ożeni, a kto zdecyduje się na samotny żywot, ile będziemy mieć dzieci i jak nazywać się będzie nasza wielka miłość, tych i innych rzeczy dowiadywały się panny i kawalerowie, którzy postanowili poznać swoją przyszłość i uczestniczyli w Wieczorze Wróżb Andrzejkowych. 

 


15 października 2014

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież z Koła teatralnego i MRI przygotowała uroczystość dla wychowawców, dyrekcji i swoich kolegów. Zaproszeni goście obejrzeli spektakl "Lekcja języka polskiego" na podstawie Ferdydurke W. Gombrowicza, utalentowani muzycznie wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności w trakcie koncertu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. 

 

 


30 września 2014

Specjalnie dedykowana pobudka, słodka niespodzianka i cały dzień uśmiechu to  podarunek dla naszych chłopców z okazji ich święta. Panowie, życzymy Wam samych sukcesów w szkole i poza nią:)

 


22 września 2014

Nasi najmłodsi mieszkańcy przeżyli dzisiaj "chrzest". Wśród zadań, które musieli pokonać znalazły się min. taniec na gazecie, robienie makijażu czy malowanie portretów wychowawców. Otrzęsiny nie ominęły też starszych uczniów, którym z różnych powodów "upiekło" się w zeszłym roku. Zaprezentowali oni modę studniówkową 2015. Mimo pewnych obaw pierwszoklasiści bawili się dobrze przy dopingu publiczności.


12września 2014

Pierwsza wywiadówka już za nami. Na spotkaniu z kierownikiem i wychowawcami Internatu zjawili się rodzice wychowanków klas I i nie tylko. Po części oficjalnej rodzice mogli porozmawiać z wychowawcami  i rozwiać wiele  wątpliwości związanych z mieszkaniem ich dzieci w Internacie.


10 września 2014

Pani Kierownik tradycyjnie już spotkała się z mieszkańcami Internatu, by powitać ich po wakacjach. Zapoznała młodzież  klas I z ogólnymi zasadami panującymi w naszej placówce a starszych wychowanków wynagrodziła za ich pracę w poprzednim roku Kartą Zaufania. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a innych zachęcamy do pracy w nowym roku szkolnym.


9 września 2014

Wybraliśmy się na wycieczkę po Siedlcach. Dla tych, których przygoda z naszą szkołą i miastem dopiero się zaczęła, była to okazja do zapoznania z okolicą i  historią Siedlec. 


 Uwaga!

Dnia 31.08.2014 Internat czynny będzie od godziny 1600.

 


16 czerwca 2014

"Wesoły autobus" zawiózł nas do leśniczówki w Lipniaku, gdzie uroczyście zakończyliśmy Internacki Rok Szkolny 2013/2014. Pogoda była piękna, humory dopisywały, apetyty też. Pomysłom na zabawy i gry nie było końca, szkoda tylko, że tak szybko przyszedł czas na powrót. Ale przecież wkrótce zobaczymy się w nowym roku szkolnym.

 


Uwaga!

Od dnia 16.06.2014r. zmienione zostały numery telefonów do Internatu

Kancelaria  Internatu 25 7943465

Pokój Wychowawców 25 7943467


08 czerwca 2014

Miłośnicy sztuki teatralnej mieli możliwość uczestniczyć w VII Festiwalu Teatrów Ulicznych odbywającym się w naszym mieście. Pod opieką wychowawców i pod osłoną nocy obejrzeliśmy spektakle "Mąż i żona" oraz "Cykl".


UWAGA GIMNAZJALIŚCI! 

Podania o przyjęcie do internatu na rok szkolny 2014/2015 prosimy składać do kancelarii internatu do 10 lipca b.r. Lista osób przyjętych zostanie opublikowana na stronie www po 14 lipca b.r.

 


03 czerwca 2014 

Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy na scenie CKiS naszych kolegów i koleżanki z internatu należących do Teatru Es. Wystąpili w spektaklu „Wolę żyć” poświęconym problematyce uzależnienia narkotykowego. Wszyscy zachwycili kunsztem aktorskim.

 

 


14 kwietnia 2014

Tego dnia odbył się I Integracyjny Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej. Nasi dzielni piłkarze w strugach deszczu wywalczyli II miejsce. Gratulujemy.


 

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na rozmowy indywidualne dnia 11 kwietnia 2014r, na godzinę 15.30.

 


 

26 marca 2014

Odbył się III Międzyinternacki Turniej Tenisa Stołowego, w którym nasi koledzy Damian Czapski i Adam Szewczak byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce :) Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


13 lutego 2014

Tego dnia, z okazji Walentynek, odbył się wieczór poetycki. Cudowne, romantyczne wiersze oraz mistrzowsko wykonane piosenki wprowadziły nas wszystkich w romantyczny nastrój.

 


10 lutego 2014

Odbył się Integracyjny Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Drużyna naszego internatu zajęła I miejsce. Jesteśmy z was dumni! Na zdjęciu zwycięzcy.


UWAGA!

Uległy zmianie zasady dotyczące uiszczania opłaty stałej. Szczegóły w Menu Głównym, w zakładce Opłaty.


31 stycznia 2014

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na rozmowy indywidualne dnia 31 stycznia, na godzinę 15.30.


19 grudnia 2013

Jak co roku już, tradycyjnie, wiele pracy poświęcamy na organizację Wieczoru Wigilijnego w internacie. Tego szczególnego dnia życzymy sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze. Koło teatralne zachwyciło nas piękną refleksyjną inscenizacją, a św. Mikołaj zrobił nam miłą słodką niespodziankę.

 


17 grudnia 2013

Uczestnicy koła plastycznego i cukierniczego zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony został na leczenie małej Oli chorej na nowotwór oka.

 


12 grudnia 2013

Nasza utalentowana koleżanka, stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce Gabriela Kardacz zaprosiła nas do CKiS na swój własny wieczór autorski pt. List do Boga. Jej niesamowity śpiew zachwycił wszystkich, którzy mieli niepowtarzalna okazję uczestniczyć w spotkaniu.


27 października 2013

Tego dnia zorganizowaliśmy wycieczkę do kina, by obejrzeć kolejną część trylogii Igrzyska śmierci pt. W pierścieniu ognia. I tym razem twórcy filmu nie zawiedli. 

 


28 października 2013

W wieczór Andrzejkowy nasi wolontariusze gościli w SOSW w Siedlcach. Przebrani za wróżki udaliśmy się do ośrodka, gdzie w magicznej scenerii czekało na nas wiele niespodzianek. Wróżby, słodki poczęstunek i dyskoteka, którą zorganizowali dla nas mali przyjaciele z ośrodka, sprawiły, że ten wieczór stał się dla nas jeszcze bardziej wyjątkowy. Dziękujemy za miłe przyjęcie.


28 października 2013

Wszystkie wiedźmy i czarodzieje zlecieli się dzisiaj do nas aby w wieczór Andrzejkowy przepowiedzieć nam naszą przyszłość. Kto i kiedy wyjdzie za mąż, jak potoczą się nasze drogi naukowe i zawodowe, to wszystko i wiele innych rzeczy wywróżyć można było sobie u sławnych magów. Kto nie był, niech żałuje bo wosk lał się litrami.


16 października 2013

DEN to szczególne święto nie tylko w szkołach, ale również w naszym internacie. Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim wychowawcom, innym pracownikom oraz wychowankom życzenia owocnej pracy, sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków. W internacie odbyła się uroczystość, na której młodzież zaprezentowała swoje talenty muzyczne, a koło teatralne wystawiło spektakl "Wszystkie drogi prowadzą do człowieka".


 26 września2013

Oczekiwane przez wszystkich Otrzęsiny  już za nami. Pierwszoklasiści ze strachem wysłuchali zadań przygotowanych dla nich przez koleżanki ze starszych klas. Zadania oczywiście okazały się proste do wykonania, a doping publiczności wzmagał zapał w ich wykonywaniu. Wszyscy nowi mieszkańcy otrzymali pamiątkowe medale.


 10 września 2013

Dzisiaj uczniowie klas I pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę historyczno- topograficzną po Siedlcach. Oprócz ciekawych i przydatnych miejsc, młodzież poznawała historię miasta, no i oczywiście siebie wzajemnie. 

 


 Uwaga!

Zabranie z rodzicami wychowanków z klas I odbędzie się w piątek 13.09.2013r. o godz. 1530 w świetlicy na  III p.


 04 września 2013

Nowy rok szkolny rozpoczął się od spotkania młodzieży z panią Kierownik Agnieszką Mazurek i kadrą internatu. Życzymy wszystkim mieszkańcom  sukcesów w nauce i realizowania planów na przyszłość.

 


24 czerwca 2013 

Koniec roku szkolnego to już właściwie formalność. Oceny wystawione,  mogliśmy więc bez stresu wyjechać na pożegnalne ognisko. Pani Kierownik wręczyła najbardziej zasłużonym dyplomy i nagrody. Spotykamy się po wakacjach! Miłego odpoczynku!  

 


24 kwietnia 2013

"Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej. A tam, gdzie jesteście obecnie, to tylko etap Waszej drogi. Z odrobiną nadziei w zanadrzu można zawsze wyruszyć z przeświadczeniem, że każdy wieczór jest zapowiedzią jutrzenki". Tymi słowami pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała na tę okazję poruszającą uroczystość. "Maturzyści, pielęgnujcie dobre wspomnienia związane z naszym internatem. Życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu!"

 


13 kwietnia 2013

Gimnazjalistów zainteresowanych zamieszkaniem w internacie od przyszłego roku szkolnego serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte: 13 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00 oraz 29 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 13.00

19 kwietnia 2013

Serdecznie zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na rozmowy indywidualne z wychowawcami w dniu 19 kwietnia od godziny 15.30.


21 marca 2013

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się  turniej pt."Kocham cię Internacie". Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące naszej placówki. Duże zaangażowanie wykazała widownia, chętnie podpowiadająca uczestnikom. Było dużo śmiechu i zabawy. Dziękujemy wszystkim za ducha zdrowej rywalizacji.


26 marca 2013

Post, to czas szczególnego pochylenia nad tajemnicą cierpienia, która dotykając każdego posiada  moc jednoczenia. Tę tajemnicę można jeszcze głębiej odczytać poprzez mękę Chrystusa podjętą dobrowolnie, z miłości do ludzi. Koło teatralne zorganizowało  wieczór poświęcony Drodze Krzyżowej. Inscenizacja pt " Naucz mnie znosić cierpienie" poruszyła zebranych widzów.


20 luty 2013

Kilka dni temu obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji Koło teatralne przygotowało wieczór poetycki pt "O miłości prawie wszystko". W pięknej scenerii  młodzież przeczytała wiersze najwybitniejszych poetów dotyczące miłości. 

 


07 stycznia 2013

Miłośnicy J.R.R. Tolkiena wybrali się na film pt."Hobbit - niezwykła podróż" . Wstęp do "Władcy Pierścieni", to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę  dobra ze złem. Polecamy jako warty obejrzenia.   

  


20 grudnia 2012

Wigilijny wieczór w naszym internacie to magiczny czas. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, oglądamy spektakl świąteczny i jemy świąteczną kolację. Wspólne kolędowanie to nasza tradycja, przy blasku świec płyną dźwięki i nastrajają nas na nadchodzące święta. Przed wyjazdem do domów pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 


18 grudnia 2012

W ciągu kilku ostatnich tygodni Koło Cukiernicze wypiekało świąteczne pierniki. Część z nich znalazła się na stołach podczas Wigilii w Internacie. Bożonarodzeniowe szopki i choinki zostały sprzedane podczas kiermaszu.

 


 06 grudnia 2012

Zorganizowaliśmy koncert mikołajkowy, który otworzył cykl spotkań poświęconych śpiewaniu znanych i lubianych utworów. Słuchacze gromkimi brawami docenili talent wokalistek. Wszyscy mamy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu zaprezentuje się więcej osób zachęconych tym koncertem.

 29 listopada 2012

Wieczór andrzejkowy jest świetną okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o swojej przyszłości. Organizatorzy zadbali o to, by każdy doskonale się bawił.


28 listopada 2012

Koło Teatralne miało zaszczyt przedstawić kabaret z cyklu "Bajki dla potłuczonych". Kolorowe kreacje, dowcip i talent młodych aktorów podziwiali koledzy i koleżanki z internatu. Salwy śmiechu i oklaski to  najlepszy dowód na to, że praca i próby nie poszły na marne. Najlepszą nagrodą dla grających jest jednak fakt, że mogli choć na kilka chwil oderwać swoich przyjaciół od codziennych problemów związanych z trudem zdobywania wiedzy. Śmiech jest dobry na wszystko i tego się trzymajmy:)  

 


16 listopada 2012

Zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na spotkania indywidualne z wychowawcami dnia: 16 listopada od godziny 15.30 


30 października 2012

Tego dnia fani agenta 007 po raz kolejny mieli okazję podziwiać jego mało prawdopodobne przygody. Wybraliśmy się do Novego Kina Siedlce na najnowszą część Bonda pt. Skyfall. Zdecydowana większość z nas uznała, że film wart jest obejrzenia. Motyw muzyczny w wykonaniu cudownej Adele - zjawiskowy.


30 października 2012

Nadchodzące Święta Wszystkich Świętych sprzyjają refleksjom. Zatrzymujemy się na chwilę, by pomyśleć o tych, którzy odeszli. Odwiedzamy groby, zapalamy znicze. Przedtem porządkujemy cmentarze. My znaleźliśmy czas, by pokłonić się, tym którzy zmarli, lecz ich grobów już nikt nie odwiedza. W ramach corocznej akcji „Sprzątania zapomnianych mogił” odwiedziliśmy siedlecki cmentarz, by posprzątać groby i zapalić znicze.


15 października 2012

Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia, połączona z przedstawieniem Koła Teatralnego oraz koncertem życzeń  dostarczyła wszystkim zebranym wielu wzruszeń. Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, jak wiele talentów drzemie w naszych kolegach i koleżankach.


27 września 2012

Zwyczajem jest witanie nowych mieszkańców Internatu  specjalnie zorganizowaną dla nich imprezą. W tym roku uczniowie klas II przygotowali dla pierwszaków zabawy i konkursy, w trakcie których wykazywali się oni sprytem, inteligencją i zdolnościami artystycznymi. Wieczór skończył się dyskoteką,  zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.


25 września 2012

Podczas Biegu Integracyjno - Orientacyjnego nasi  pierwszoklasiści poznawali dzisiaj Siedlce. Tak, jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla nich trasę i zadania, z którymi poradzili sobie bezbłędnie. Teraz wiemy, że nikt już nie zabłądzi w naszym mieście , mamy również nadzieję, że wiadomości zdobyte podczas Biegu okażą się przydatne. Dziękujemy za wspólną zabawę.


20 września  2012

Wystawa. W Muzeum Regionalnym obejrzeliśmy malarstwo i rysunek Wandy Ostrowskiej (1895-1951) malarki, która swoje prace prezentowała na wystawach w Bejrucie, Francji, Hiszpanii, Portugalii. W Polsce obrazy artystki prezentuje jej córka Beata Ostrowska - Harris.


05 września  2012

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty. Pani Kierownik oficjalnie powitała mieszkańców Internatu na spotkaniu "Poznajmy się".  Życzymy wszystkim wychowankom samych sukcesów i jak najlepszych osiągnięć.


Więcej…